Jesteśmy Twoim partnerem w biznesie – my czuwamy nad Twoimi rachunkami,
Ty możesz rozwinąć skrzydła i skupić się na pracy.
W którym momencie dowiadujesz się, ile musisz zapłacić podatku czy składki zdrowotnej?
Około 15. dnia następnego miesiąca, prawda? Księgową zwykle nie interesuje jak Ci idzie w ciągu miesiąca – ponieważ jej wynagrodzenie nie zależy od Twojego wyniku finansowego.
Twoje dokumenty rozliczy dopiero po zakończonym miesiącu – wyliczy, ile musisz zapłacić do ZUS i US i zobliguje Cię do ich zapłaty!
U nas jest inaczej!
Czego nie robi za Ciebie Twoja księgowa:
Twoje dane są bezpieczne – zapewniamy bankowy poziom bezpieczeństwa
z certyfikatem ISO 27001 i ubezpieczenie OC (od odpowiedzialności cywilnej).
Dzięki usługom profesjonalnej księgowej, która poprowadzi dla Ciebie biznes-księgowość, zyskujesz dodatkowo pakiet bonusów warty ponad 3000 PLN.
To wszystko otrzymasz korzystając z usług profesjonalnych księgowych w GoKsięgowości.
Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć na dwa sposoby – drogą tradycyjną lub elektroniczną. Sposób tradycyjny wymaga obecności u notariusza, pozostawia natomiast otwartą drogę do zapisów w umowie spółki – dowolny typ wkładów i wspólników. Najpowszechniejszą i najszybszą metodą jest zaś droga elektroniczna, która poprzez system S24 narzuca określoną umowę spółki i ogranicza możliwości jedynie do wkładów pieniężnych.
Koszty będą różniły się od siebie w zależności od wielu czynników – chociażby od typu rejestracji spółki drogą tradycyjną lub elektroniczną, jednak szacując wstępnie koszty warto wziąć pod uwagę:
Tak. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może być założona i prowadzona bez dodatkowych udziałowców i wspólników.
Minimalny kapitał zakładowy wynosi 5 tysięcy złotych. Zakładając spółkę drogą elektroniczną kapitał musi być środkami pieniężnymi, natomiast przy założeniu spółki u notariusza mogą być to inne aktywa wniesione tzw. aportem.
Tak, jak najbardziej wpłacone przez wspólników środki na kapitał zakładowy można wykorzystać na bieżące potrzeby spółki, np. na opłacenie faktur za biuro lub inne usługi oraz towary powiązane z przedmiotem prowadzonej działalności.
Wszyskto już prawie gotowe. Jeszcze tylko kilka punktów:
Likwidacja spółki jest procesem złożonym i powinna zostać przeprowadzona przez prawnika oraz osobę odpowiedzialną za prowadzenie ksiąg rachunkowych. Wymaga sporządzenia i złożenia do Krajowego Rejestru Sądowego szeregu dokumentów, a okres likwidacyjny musi trwać minimum 6 miesięcy.
Obowiązek zgłoszenia do VAT uzależniony jest od rodzaju prowadzonej działalności. W przypadku wątpliwości należy skonsultować konieczność rejestracji do podatku VAT z doradcą podatkowym.
CashDirector S.A.
Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa
Sąd Rejonowy Dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy
• NIP 5222885734 • REGON 141400865 • KRS 0000424600 • wpłacony kapitał zakładowy: 17 251 055 zł